Kihnu Mere Seltsi uus alus!

Täna saabus Kihnu Seltsi uus alus! Paadi kinkis seltsile kalur Eduard Laos ja paadi tõidki kohale tema ise ja Raimo Laos.

Seltsi tegemised “Osoonis”

Täna tutvustas Kihnu Mere Selts omi tegemisi ETV saate “Osoon” võttegrupile. Tegime juttu “Altärä” ehitusest, kivilaevadest, Kihnu Jõnnust ja paljust muustki! Oli väga tore! Saade eetris septembris! Tänud toredale saatemeeskonnale!

Uhke vaatepilt !!!

Ilus ja haruldane vaatepilt Pärnu sadamast – nii palju puust purjekaid näeb Pärnu jõel tänapäeval harva… Esiplaanil “Jenny Kruse”, siis “Hoppet” ja pildilt jäi küll välja, aga veidi paremal seisab “Blue Sirius”. Vaatepilt, kus “Hoppet” seisis veidi hiljem Vallikäärus, võttis südame soojaks ilmselt kõigil, kes ajalooga vähekegi kursis – sellist pilti said näha meie vanavanemad, kus puust kaljas Vallikäärus seisab. Tublid mehed, kes nii hästi purjeka korda teinud!

 

20. aastat Munalaid-Kihnu liini avamisest!

Pidupäev – täna 20 aastat tagasi avati praamiliiklus Munalaid-Kihnu laevaliinil! 20.juuni 1993 hakkas reisijaid Munalaiust Kihnu vedama parvlaev Jõnn, kes praegugi veel oma ametit hoolsalt täidab!
Palju õnne meile kõigile!;)
Äkki kellelgi leidub sellest üritusest fotosid?
Kihnu Mere Seltsil kahjuks fotot Munalaiu laevaliini avamisest pole, küll aga leidsime foto praamiühenduse avamisest Kihnu saare ja Pärnu vahel 22.07.1987. Pilt pärit jällegi Rahvusarhiivi fotode andmebaasist. Praamiühenduse avamisel Kihnu saare ja Pärnu vahel lõikas lindi läbi EKP Pärnu Rajoonikomitee esimene sekretär Valter Udam.

“Säristäja” ja “Tormaja” mandril

Meie kirkkovened on sel aastal olnud “Seikle vabaks” kaudu mandril toimetamas – sõidutanud rahvast Pärnu jõel ning üleujutatud Soomaal. Üks kirkkovenedest tuli vahepeal korra koju käima, teine paat aga jätkab sõidutamist magevetel.

September 1964

Vaade Kihnu rannale õhtul. September 1964.
Foto pärineb siit: http://www.ra.ee/fotis/index.php?type=2&id=709543

Harrise mudakrabid

Mudakrabid.
Võõrliik – Harrise mudakrabi – on erinevalt ümarmudilast väga hoogsalt oma arvukust Pärnu lahes suurendamas. Ta on vilgas, umbes kolme- nelja sentimeetrine loomake, kes elab hästi ka akvaariumis. Toidu suhtes pole ta eriti valiv – murrab kividelt tõruvähke või rändkarpe ja pistab nad pintslisse. Jõhvussi söömiseks kuluks tal aga mitu päeva.
Lapsed leidsid Audru poldri rannast eelmise sügise tormiga kaldale heidetud mudakrabisid – terveid ja tükke- vähemalt 15 krabi ligi 50 meetrisel rannalõigul. Samas oli ka palju eeelmisel sügisel surnud ahvenaid, samal lõigul oli neid kokku üle saja. Äkki on need surmad omavahel kuidagi seotud? Kas keegi on ka mujal Pärnu randades leidnud massiliselt surnud mudakrabisid või kalu?

Täna õhtul Kihnu sadamas

Täna õhtul Kihnu sadamas. Jahte oli täpselt niipalju, et iga lipumast sai endale eri riigi lipu lehvima!

Kihnu laeva soetamiseks 9.4 miljonit

Kahjuks ongi siis nii, nagu arvasime – räägiti küll laevast Kihnu liinile, aga esimesena saab uue laeva siiski Vormsi……

Aga elu ei peagi õiglane olema…..

Sellised uudised:
http://www.parnupostimees.ee/1261082/valitsus-annab-kihnu-parvlaeva-soetamiseks-9-4-miljonit

Fotod