“Lippaja”

Mere Seltsi “Lippaja” hakkab üha enam merevalmiks saama!

Muhu Uisk sai vette!!!!

Muhumaa mehed pole teps mitte maganud vaid vaikselt ikka oma laeva meisterdanud ja nüüd on nad nii kaugel, et laeva vettelaskmine on käes!!!

Sinivetikad

Igasuvine sinivetikate “õitsemise” aeg Läänemeres on käes.

Selles võib igaüks ise veenduda, vaadates  www.boos.org , alajaotusest observations rootslaste SMHI  Läänemere vetikaõitsengu operatiivseid andmeid.

Kel aega ja huvi, võib samas veel ringi vaadata, seal on ka igasugust muud huvitavat infot.

Mida see aga meile tähendab?

Vetikaõitseng on Liivi lahe suudme ees ja võib kanduda Liivi lahte, kindlasti tekib ka siin  lokaalseid “õitsemiskoldeid”.

Kui vesi on selge ja läbipaistev, siis võib ta puhas olla.

Hägune ja värvunud vesi on kahtlane. Elus vetikad on pigem kergelt vahutava kollaka õlireostuse moodi, tihti peetaksegi vetikate õitsemist õlireostuseks. Alles kaldale heidetud vetikamass muutub ilusaks siniroheliseks massiks.

Meil kõige tavalisema Aphanizomenon flos aquae kimbukesi  näeb ka palja silmaga – kui võtta kamaluga vett, siis näeb seal helerohelisi väikseid kriipsukesi, mis koosnevad tegelikult sadadest vetikaniitidest..

Lapsed on kõige tundlikumad ja õrnemad – ärge laske neil mängida kaldaäärses madalas sogases vees, parem on  kui nad koos vanematega  kaldast natuke kaugemale  sügavamasse vette läheksid.

Veest välja tulles tuleb end korralikult ära kuivatada, vahetada ujumisriided.

Jüri Tenson

 

 

Mihkel Mäese abivahendid

Kunagise kange Kihnu laeva-ja paadiehitaja Mihkel Mäese paadiehituse abivahendid on nüüd Kihnu Mere Seltsi hoole all!

“Vana Ann”

Kihnu Mere Seltsi kakuamipaat “Vana Ann” jõudis täna uude koju – sõitis täiesti oma käiguga Pärnust Kihnu. Paat on ehitatud 1985.aastal ja temaga kahjuks sellisel kujul enam merd sõita ei kannata. Paadi kinkis Seltsile kalur Eduard Laos. Mereselts lubab teda hoolega hoida ja kes teab – võibolla näeme teda kunagi jälle veepeal! Kuna paadil polnud õiget nime ja meile ikka meeldib kui paadil nimi on, siis ristisime ta “Vanaks Anniks”!

 

Seltsi tegemistest ajakirjas “Navigaator”

Ajakirja “Navigaator” suvenumbrist võib leida väikese uudisnupukese Kihnu Mere Seltsi poolt koostatud Kihnu Jõnnu foto-jutunäitusest!

Loe siit!

Fotod