Hea kalasaak Kihnus!

Torõ artikkel iäst ahunasuagist Kihnus 1938. aasta septembrikuu “Pärnu Päevalehest”.
HEA KALASAAK KIHNUS
Mõne päevaga püüti üle 30000 kg ahvenaid. Neile ei leitud aga Pärnus ostjaid ja kalad soolati sisse.
Kogu tänavune suvi oli Pärnu lahe kalurile saagivaene. Meri oli väga kitsi ega andnud elatamisekski vajalikku sissetulekut. Nüüd, sügise tulekuga, hakkab aga seisukord paranema, mida tõendavad omalt poolt käesoleva nädala alguspäevad Kihnus. Kihnlased on saanud mõne päeva jooksul üle 30000 kg ahvenaid, st. 8000 kg ümber päevas või 300-400 kg paadi kohta. Sellise saagi hulgaga võib enam kui rahul olla. Peale ahvenate said kihnlased neil päevil hästi ka turska.
Rõõmsad kihnlased sõitsisd oma kalapaatidega Pärnu, et siin need rahaks teha, kuid Pärnus tabas neid pettumus. Hinnad olid palju madalamad, kui loodeti. Kihnlastele pakuti 10 senti ahvena kilogrammist, nad nõudsid 13 senti kilogrammist. Seda hinda mitte saades, sõitsid kihnlased ahvenatega saarele tagasi. Ei jää muud üle kui ahvenad sisse soolata, et talvel vilja vastu maal ümber vahetada. Niiviisi loodetakse 13 senti kilogrammist ikkagi kätte saada.
Esimesed sügisräimed
Täna saabus ka Kihnu saarelt Pärnu esimene paaditäis sügisräimi, kuna sügisese räimepüügiga on tehtud juba algust. Sügisesed räimed on eriti rammusad-rasvased ning nende dekaliitrist nõutakse 80 senti.

Fotod