Täna avati Kihnu ja Vormsi liinile parvlaevade soetamiseks väljakuulutatud riigihankele esitatud pakkumused

Veeteede Ameti pressiteade:
Täna, 19. märtsil 2012. a oli Kihnu ja Vormsi liinile parvlaevade soetamiseks väljakuulutatud riigihanke pakkumuste esitamise tähtaeg. Riigihankele esitati kolm pakkumust, millest kaks esitasid ühispakkujad. Võitja selgub eeldatavalt umbes pooleteise-kahe kuu pärast.
Kihnu ja Vormsi liinile parvlaevade soetamiseks väljakuulutatud riigihanke põhitellimuseks on kahe jääklassiga teraskerega reisiparvlaeva ostmine ning lisavõimalus tellida samadel tingimustel ka kolmas laev.
Laevu kasutatakse Eesti rannikumeres lähimereveoks Kihnu, Vormsi ja Sõru–Triigi liinil ja need on ette nähtud reisijate, autode ning lasti veoks. Mahutavus on kuni 22 sõiduautot autotekil lisavõimalusena 10 sõiduautot platvormteki paigaldamisel laevale või 2 veoautot (á 45 t) ning maksimaalne reisijate arv on 200 inimest, 105 istekohta reisijate salongis ning 95 istekohta suvisel ajal päikesetekil. Kavandatav laev on 43–45 m pikk ja 11–13 m lai, maksimaalne süvis 2,7 meetrit ja kiirust peab arendama vähemalt 12 sõlme. Samuti peab laev omama jääklassi ja olema võimeline liikuma iseseisvalt kuni 0,45-meetrises jääs. Võimaliku lisatellimusena toodud laeva on õigus, kuid mitte kohustus osta. Hankija teeb lisatellimuse laeva ostmise otsuse 24 kalendrikuu jooksul pärast hankelepingu sõlmimist.
Projekti rahastatakse 100% ulatuses Euroopa Regionaalarengu Fondist; laeva ehitusmaksumus selgub pärast lepingu sõlmimist. Laevad tellitakse projekti „Väikesaartega ühenduse pidamiseks laevade soetamine“ raames.

http://www.vta.ee/atp/

Fotod