Transport eakamatele Muinastulede ööl

Kuigi eakamad Kihnu inimesed internetis  ilmselt eriti ei käi, anname siiski ka siin teada, et eakamatele Kihnu inimestele oleme korraldanud transpordi 31.08 toimuvale Muinastulede ööle ja tagasi:

laupäeval kell 20:00 Uue maja eest suunaga Sääre küla- Arumägi- Linaküla.
kell 20:45 Kallase pood- Rootsiküla.
Sadamast tagasi viib buss kell 01:00
Kes teab mõnd eakamat inimest, kellel transpordi tõttu peole tulemata jääks, siis palun andke see info neile edasi.
Võtame tee äärest peale!

Muinastulede öö toetajad!

Sel aastal on meie üritusel ka toetajaid – üllatusena meile, teatas EV Riigikantselei, et EV 95. aastapäeva raames toetavad nad meie üritust ning kajastavad seda ka oma lehel – Vaata siit!

Teise üllatustoetajana aitab meid majutusega Kihnu  turismindusega tegelev ettevõte – Puhka Kihnus OÜ.

Aitäh!

Peagi on Muinastulede öö !

31. augustil tulemas järjekordne Muinastulede öö.

Kuna oleme oma selleaastased tegemised pühendanud Kihnu Jõnnule, siis käime ka sel päeval Jõnnu haual, vaatame filmi “Metskapten”, kuulame Eduard Laose ja Jaanus Jürivete merejutte, õhtul süütame lõkke ning pärast seda tantsime “Tuulelõõtsutajate” saatel.

“Blue Sirius” madalikul….

Täna jõudis meieni selline kurb uudis, et Eesti vanim sõitev puu-purjekas “Blue Sirius” sõitis Aegna saare juures madalikule….

Mis iganes asjaoludel laev sinna täpselt sattus, selgub ilmselt hiljem, aga selge on see, et uhke purjekas on ühel küljel madal põhjas kinni ja niikaua kui ta õnnestub sealt päästa, niikaua on ta loodusjõudude käsutada. Esialgsest kinnisõitmiskohast on purjekas triivinud üle kivide 300-400 m madalamasse – õnneks on ta vist nüüd nii põhja peal kinni, et lained teda mööda põhja enam ei tao. Loodetavasti õnnestub ta sealt päästa suuremate kahjudeta. Imestama paneb veidi, et kuigi mitu päeva juba avariist möödas ja meeskond käinud ka asjade järel, siis piltidelt paistavad ikka veel lopendavad purjed mida pole miskipärast kokku korjatud…. Kahju on ka sellest, et “Blue Sirius” pidi sel aastal Muinastulede ööl tulema ka Kihnu külla…

Siin mõned pildid hetkeolukorrast Vabatahtlikult Merepäästeühingult

 

Ujudes Kihnust Ruhnu..

Eks Kihnust Ruhnu ole ennegi käidud – ikkagi naabrid….

Sedapuhku otsustasid aga kaks kõva ujujat Romet Tepper ja Brno Nopponen võtta teekonna Kihnust Ruhnu ette ujudes. Alustati õhtul kell 8 Kihnust, Romet küll kahjuks katkestas, aga Bruno jõudis järgmine päev kell 14.15 Ruhnu !!!

Au ja kiitus Rometile ja Brunole – rauast mehed olete!

Lähemat lugemist siit!

Kirkkovenedega Soomest Eestisse

Soomlased plaanivad kirkkovenedega Eestisse sõuda. Kui meri just karvane väga pole, siis on kirkkovene pikemaks matkaks täiesti mõnus alus. Meie kirkkovenede pikemad sõidud on seni olnud Pärnu-Sorgu-Kihnu marsruudil.

Loe siit!

Fotod