Laevadest…

Ikka vahel praamiga Kihnu sõites, jääb silm pidama laeva nö “nimesildil” kus ehitusaasta kirjas…. “Liisi” 1972, “Reet” 1971, “Amalie” 1964, “Jõnn” 1955…. Alljärgnevalt mõned videolingid  Kihnu vahet liikuvate laevade sõsarlaevadest – pole me ainukesed, kel nii auväärses eas laevad toimetavad. Samas, nagu ka lisatud videotelt näha – laeva iga pole primaarne – olulisem on, kuidas teda hoitakse ! Vaadates neid videoklippe –  enamasti aastatest 2011-2012, näeme, et meil liikuvad laevad on ikka täiesti korralikult hoitud. Näeme ka seda, et jää pole probleemiks mitte ainult meil Munalaius, vaid ka mujal…. Igatahes – äratundmisrõõmu on…. 🙂

“Amalie” vennad-õed:

Praam talvel sildumas…

MF \”Hidrasund\”

MF \”Vikna\”

MF \”BARMØY\”

MF \”FJORDGAR\”

 

“Liisi”-“Reeda” vennad-õed:

Väheke karmim sildumine….

MF \”Haarek\”

MF \”KARLSØY\”

Sildumine

endine MF Oster, nüüd \”Reet\”

\”Liisi\” sõsarlaev \”Östern\” – aitäh Janek Tuulikule lingi eest!

Kihnu Jõnnu mälestuspäev Kihnu muuseumis

Teisipäeval 19.11 toimus Kihnu muuseumis Kihnu Jõnnu mälestuspäev, kus ka Kihnu Mere Selts oma pisikese panuse andis. Kahjuks ei õnnestunud meil tutvustada KMS-i poolt välja antud esimest laevandusteemalist vihikut, kuna ilmaolude kiuste nad õigel ajal Kihnu ei jõudnud. Ülemere tormivangi jäi ka Juhan Uppin koos lõõtspilliga.
Sellel korral siis niimoodi, aga tänud kõigile, kes tee muuseumisse leidsid!
Foto autor: Arvo Täll

Torm ka 100. aastat tagasi….

Oli 100 aastat tagasi torm, kui Kihnu Jõnn oma laevaga “Rock-City” põhja läks ja ei saa me tormituulteta ka täna. Praamid seisavad kai ääres ja meie külalised mandrilt kahjuks kohale ei jõua.
Kes saarel, tulge muuseumisse ikka – täna on ju Jõnnu mälestuspäe!
Süütasime ka Kihnu Jõnnu ja “Rock-City” puusepa Karl Jerkweldi haual küünlad.

“Laevaehitus ja kivivedu”

Kui ilmaolud vastu pole, siis saab homme Kihnu muuseumis toimuval Jõnnu mälestuspäeval näha ka KMS poolt värskelt välja antud laevandusteemalist vihikut “Laevaehitus ja kivivedu”, mis on esimene väljaanne sarjast Kihnu laevandus. Juttu on kivilaevade toimetamistest kuni nende hiilgeaegade lõpuni, uurida saab Kihnu purjelaevade nimekirja. Oma silm on kuningas!

Kihnu muuseumis…

19.novembril 2013 kell 13:45 seiläb Kihnu Mere Selts ning maesõmualt lõõtsakuningas Juhan Uppin ühe purjõ all Kihnu muuseumi, et siäl puaer tundi mienuta suarõ kuulsamat metskaptõnit Enn Uuetoad.
Tulgõ teiegi!

Fotod