Tiemend ää 2013!

Pärandiaasta talgupäev “Tiemend ää “ Kihnu Mere Seltsis

04.mail toimus üle-Eestiline talgupäev “Teeme ära”. Kokku osales eri talgutel Pärnumaal 2849 tublit töötegijat, kellest ligi kolmkümmend merepärandihuvilist andis enda panuse Kihnu Mere Seltsi hoogtööpäevakul.
Alustasime oma “Tiemend ää” üritusega juba hommikul, kui mereseltsi liikmed ja sõbrad jõujaama kogunesid. Jagasime tööülesanded laiali ja asusime hoogsalt pihta. Ükski kätepaar ei jäänud ilma rakenduseta. Päikseline ja soe talgupäev sujus plaanipäraselt ning võimaldas ühiselt ära teha palju vajalikke töid. Üheskoos korrastasime jõujaama ümbruse, kraamisime toad puhtaks nagu laupäeviti Kihnus ikka tehakse, lappajapaat Lippaja sai lihvitud-lakitud. Muuhulgas käisime ka ära surnuaial, kus korrastasime laevameistrite haudasid ning süütasime neil kangete meeste mälestuseks küünlad. Viisime ka küünla ja lilled Kihnu Jõnnu hauale, kelle sünnist möödub tänavu 165 aastat.
Võib küll öelda, et Kihnu Mere Seltsi kodus, jõujaamas, ei lõpe töö kunagi otsa – just nagu vanas puulaevaski, kus alati leidub askeldamist. Laupäeval jätkus meil tööd nii maa alla, maa peale kui ka taevastesse kõrgustesse. Siinkohal tänaksin kõiki kohaletulnud mereseltsi liikmeid, pole tööd, millega te hakkama ei saaks!
Kes teeb, see jõuab palju! Nii ka meie – lisaks töökale talgupäevale avasime jõujaamas ka näituse Kihnu Jõnnu töödest-tegemistest. Näituse avasime pidulikult tordi lahtilõikamisega, mille meisterdas meile seltsiliige Jana. Vaatasime ka üheskoos filmi Metskapten. Tänud Tallinnfilmile, kes meile lahkelt filmi digitaliseeritud varianti jagas. Peale filmi toimus väike arutelu seltsiliikmete ja külaliste vahel. Vahetati mõtteid, kuidas saare merepärandit paremini väärtustada. Tänasime üritusele tulnuid ning kinkisime neile kõigile Kihnu Mere Seltsi meenekomplekti.
Peale filmivaatamist jäid meil mõned vabad hetked, et pingid seina äärde tõsta ning saal talgupeoks ette valmistada. Nagu Kihnu peod ikka, et algul vedamisega läheb veidi aega, aga enne varavalget pidama ei saa – ei olnud ka meie talgupidu erand. Muusikat tegi meile suurepärane orkester Kentukid, kelle hoogsad tantsulood viisid viimsegi talgupäeva väsimuse kontidest. Aitäh teile, poisid!
Viimased talgulised lahkusid Kihnu Mere Seltsi ürituselt “Tiemend ää” esimeste päikesekiirtega. Selleks ajaks oli kõik tehtud saanud!
Talgupäev on küll selleks aastaks peetud, aga näitus jõujaamas ootab külastajaid. Kas teie teate, mis ühendab Kihnu Jõnnu, kuulsat laevaomanikku August Tengi ja praegust Tõstamaa vallavanemat? Või Jõnnu ja kontradmiral Johan Pitkat? Kihnu Mere Selts seda kõike nüüd teab ja lahkelt oleme kõik need tarkuseterad jõujaama välja pannud koos rohke pildimaterjaliga. Tulge meile külla!
Täname kõiki häid inimesi, kes andsid oma panuse meie üritusele! Tiemend järgmise aasta jälle ää, ondjo?

 

Fotod