Mis me tegime aastal 2016 ?

Kihnu Leht küsis meie käest, mida olulist tõi meie jaoks käesolev 2016. aasta. Aasta algul otsustasime võtta merekultuuriaastast kõik, mis võtta annab, et ikka kihnlaste merepärand saaks vääriliselt märgatud.
Merekultuuriaasta tõi meile tohutult palju tööd ja mitmeid magamata öid, aga kõige sellega kaasnes palju-palju ilusaid hetki. Mõnikord kulges tee üle kivide ja kändude, aga seda enam nautisime lõpptulemust.
Kevadel Rannaretke ajal saime valmis Kihnu kivilaeva “Altärä” mudeli, mis nüüd jõujaamas aukohal seisab.
Tänu Kihnu kultuuriprogrammile õnnestus meil teleekraanile tuua maailma esimene kihnukeelne multifilm – Kihnu kivilaeva lugu. Seda lugu ei oleks sündinud ilma toredate inimeste abita.
Jõujaama juurde rajasime kõikide meresõitjate auks Kihnu Nordi tee.
TTÜ Eesti Mereakadeemia rändava haridusprogrammi raames jõudsime me mitmesse kooli ja lasteaeda, hinnanguliselt 500 Eestimaa last sai meie käest meremehetarkusi. Küll oli tore lastelt peale tunni lõppu kuulda, et nemad tahavad tulevikus kindlasti meremeheks saada.
Aitasime ka kihnlaste merepärandil Talgulugude CD-plaadile jõuda.
Tore on näha, et rahvale läheb pisikese Kihnu saare merepärand ja selle levitamine korda, seda näitab ka nõudlus meie tulevase laevameistri harjutuskomplektide järele – suve jooksul voolisime valmis mitusada purjekat. Nüüd on olukord sealmaal, et meie männikoore varud on otsas.
Kõik meie traditsioonilised üritused said loomulikult ka läbi viidud. Kevadisel talgupäeval panime mere äärde püsti kaks veeohutuse stendi. Muinastulede Öö lõke säras juba seitsmendat aastat jõujaama juures augustikuu viimase laupäeva õhtul. Palju merelisi üritusi sai samuti läbi käidud.
Kadrilaupäeval sai meie töö väärilise tasu, suure üllatusena kuulutati meid Pärnumaa Aasta Vabaühenduseks.
Ütleme suur-suur aitäh kõigile, kes olid Merekultuuriaastal meiega! Südamest tänud kõigile abistajatele, pillimeestele, meremeestele – teieta ei oleks me seda kõike suutnud!
Lehvitame Merekultuuriaastale!

Fotod